Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Szkolne Ligi Sportowe

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Zawody wojewódzkie - Unihokej Salezjanie 2021

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poniżej prezentujemy krótkie sprawozdania przesłane przez trenera Łukasza Włocha, z wyjazdów na turnieje finałowe Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokej dziewcząt i chłopców:

25.11.2021r. Swarzędz - Licealiada - unihokej dziewcząt

Na turniej w Swarzędzu pojechaliśmy w ośmioosobowym składzie złożonym z uczennic Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Na turnieju było pięć drużyn, z którymi rozegraliśmy mecze systemem "każdy z każdym". Ostatecznie zajęliśmy III miejsce po dwóch wygranych meczach, jednym remisie i jednej porażce i dość pechowo nie awansowaliśmy do turnieju finałowego gorszym bilansem bramkowym.

1.12.2021r. Nowy Tomyśl - Igrzyska Dzieci - unihokej chłopców

Na turniej półfinałowy WIMS pojechaliśmy w ośmioosobowym składzie. Rozegraliśmy trzy mecze z czego dwa wygraliśmy (z SP Drawsko i SP Żytowiecko) oraz jeden zremisowaliśmy. Dzięki tym wynikom zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do finału Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju.

1.12.2021r. Mosina - Licealiada - unihokej chłopców

Na turniej do Mosiny udaliśmy się w osłabionym składzie ze względu na kwarantanny, ale mimo tego chłopacy walczyli w każdym meczu do ostatnich sekund każdego meczu. Mimo ogromnego zaangażowania i woli walki nie udało się uzyskać awansu do finału wojewódzkiego.

6.12.2021r. Kołaczkowo - Igrzyska Dzieci - unihokej dziewcząt

Mimo niepełnego składu dziewczynki pełne zapału przystąpiły do półfinałowego turnieju. Pierwszy mecz nie był dla nas łatwy, ponieważ przegraliśmy z SP Paczkowo, ale to tylko zmobilizowało nas do większej koncentracji na mecze z SP Drawsko i SP Bieganowo. Oba mecze wygraliśmy wysoko i zdecydowanie i dzięki temu dziewczynki zagwarantowały sobie start we finałach.

10.12.2021r. Nowe Miasto nad Wartą - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - unihokej chłopców

Turniej półfinałowy miał dla nas bardzo emocjonujący przebieg. Zaczęliśmy go bardzo źle przegrywając pierwszy mecz po słabej grze z SP Brudzew. Następnie przez cały mecz z SP Doruchów wygrywaliśmy 1:0 i po kontrowersyjnej bramce w końcówce meczu tylko zremisowaliśmy. Na szczęście tak ułożyły się wyniki turnieju, że wszystko zależało od naszego ostatniego pojedynku z SP Kotlin. Wygraliśmy to spotkanie 2:1 i dzięki temu awansowaliśmy do finału.

21.12.2021r. Nowe Miasto nad Wartą - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - unihokej chłopców

Do rywalizacji w finale miało przystąpić pięć drużyn, ale ostatecznie na miejscu stawiły się trzy. W pierwszym meczu zagraliśmy bardzo dobrze i pewnie wygraliśmy 6:1 z SP Obrzycko. Przed drugim meczem wiedzieliśmy już, że remis lub zwycięstwo dadzą nam złote medale. Niestety po dobrym początku i prowadzeniu 1:0 przegraliśmy ten mecz 2:1. Trzeba jednak przyznać, że wynik meczu mógł być zupełnie inny, gdybyśmy wykorzystali przynajmniej jedną z kilkunastu sytuacji do zdobycie bramki.

czwartek, 06 stycznia 2022 11:25