Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Finały Licealiady w Unihokeju 2022

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W dniu 4 listopada 2022 w hali sportowej CHWIAŁKA odbyły się finały Licealiady w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.

Pierwszy finał to rywalizacja dziewcząt. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się 4 najlepsze zespoły z eliminacji: LO SAL, LO MS, 6 LO oraz ZS EKON. W pierwszym meczu spotkały się drużyny LO MS oraz LO SAL. Pojedynek dobrze rozpoczęły uczennice LO MS, które prowadziły już 3:0, jednakże dobra gra i większy pressing uczennic Salezjan doprowadziła do remisu 3:3. O tym kto wejdzie do meczu o złoto zadecydowały rzuty karne. Tutaj więcej zimnej krwi zachowały dziewczyny z LO Salazjanie, które dopiero w 6 kolejce karnych zapewniły sobie awans. Drugi mecz półfinałowy to spotkanie 6 LO oraz ZS EKON. Od początku do ataku przystąpiły uczennice 6 LO, które po pierwszych 2 golach w pierwszej tercji, pewnie utrzymały prowadzenie do samego końca, tym samym awansowały do finału pokonując Ekonomik 3:1. W meczu pocieszenia spotkały się dziewczęta z Ekonomika i LO Mistrzostwa Sportowego. Wyrównana gra obu ekip doprowadziła do kolejnego remisu tego dnia po 3 i o brązowym medalu zadecydowały karne. W pojedynku zawodniczka - bramkarz więcej spokoju utrzymały dziewczęta z ZS Ekonomicznego, które wygrały 2:1 i to one mogły cieszyć się z medalu. W pojedynku o tytuł mistrza spotkały się zawodniczki LO SAL oraz 6 LO. Pewne zwycięstwo odniosły uczennice Zespołu Szkół Salezjańskich, które pokonały dziewczyny z „Paderka” 7:1 i zdobyły tytuł Mistrza Miasta Poznania w roku szkolnym 2022/2022. Po końcowym gwizdku nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych koszulek oraz pucharów, a dla najlepszych trzech zespołów również medali.

Po zakończeniu rywalizacji dziewcząt odbył się finał Licealiady Chłopców. Do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze zespoły z eliminacji: ZS Mechanicznych, LO Salezjanie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz LO Mistrzostwa Sportowego. W pierwszym meczu półfinałowym spotkali się uczniowie ZS Mech oraz LO Sal. Od początku na pewne prowadzenie wyszli zawodnicy LO Salezjanie, którzy utrzymali przewagę i pewnie zwyciężyli 5:0 nad ZS Mech. Drugi mecz półfinałowy to pojedynek ZSZ 1 oraz LO MS. Szybko na prowadzenie wyszli uczniowie LO MS, którzy nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i pewnie awansowali do wielkiego finału rozgrywek. LO MS – ZSZ 1 3:1. W meczu pocieszenia spotkali się ZSZ 1 oraz ZS Mech. Ekipa „Floriana” szybko odbudowała się po przegranej i pewnie zwyciężyła w meczu pocieszania 5:0 nad zespołem „Mechanika”. Nadszedł czas na wielki finał, po jednej stronie uczniowie LO Salazjenie ( zawodnicy UKS Salezjanie) po drugiej stronie LO Mistrzostwa Sportowego ( zawodnicy hokeja na trawie). Od samego początku spotkanie było bardzo nerwowe, zarówno na boisku jak i trybunach. Do samego końca każda z ekip walczyła o zdobycie bramki. Bardzo ostra gra musiała być utemperowana przez sędziów turnieju, którzy musieli wysłać zawodników na ławkę kar. Ze zwycięstwa i tytułu Mistrza Miasta Poznania w roku szkolnym 2022/2023 po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się uczniowie LO MS, którzy ostatecznie pokonali 2:1 LO SAL. Po końcowym gwizdku nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych koszulek oraz pucharów, a dla najlepszych trzech zespołów również medali. Uroczystego zakończenia dokonał wiceprezes Poznańskiego SZS Karol Melniczak.

Wszystkim drużynom oraz ich opiekunom dziękujemy, a ekipom które awansowały do rozgrywek wojewódzkich życzymy powodzenia.

Zdjęcia znajdują się w Galerii.

czwartek, 10 listopada 2022 19:43