Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Szachy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

 1. Organizator:

  • Poznański Szkolny Związek Sportowy,

  • Szkoła Podstawowa nr 46 w Poznaniu,

  • Sekcja szachowa AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA.

 2. Termin i miejsce zawodów:

  28.10.2023 - godz. 10:00

  Zbiórka uczestników i potwierdzanie zgłoszeń w godz. 9.30 - 9.45

  Szkoła Podstawowa nr 46 w Poznaniu, ul. Inowrocławska 19. ( W sali gier będą mogli przebywać tylko zawodnicy. Rodzice i opiekunowie będą mogli przebywać w holu szkoły. )

   

 3. Uczestnictwo:

  W mistrzostwach uczestniczy młodzież reprezentująca Szkoły Podstawowe z terenu miasta Poznania, urodzona w roku 2011 i młodsza i posiadająca ważną legitymację szkolną. Każda szkoła może zgłosić do Mistrzostw 1 drużynę w składzie 4 - osobowym (3 chłopców i 1 dziewczyna, grająca na 4 szachownicy). Na szachownicach chłopięcych mają prawo startować również dziewczęta. Każda szkoła może zgłosić rezerwowego (rezerwowych).

 4. Sposób przeprowadzenia Igrzysk:

  Mistrzostwa przeprowadzone zostaną zgodnie z zapisem w Regulaminie PIMS i z przepisami PZSzach: Mistrzostwa miast, gmin i powiatów - rozegrane będą systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.

 5. Zgłoszenia:

  Bezwzględnym warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach jest zgłoszenie uczestników drogą elektroniczną - e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tylko poprzez wypełnienie załączonej tabeli (organizatorzy przyjmują tylko jedno zgłoszenie ze szkoły; wszystkie pozycje w tabeli powinny być wypełnione, jeżeli brak pełnego składu ze szkoły to należy wpisać „vacat”) i przesłane wyłącznie przez przedstawiciela szkoły.

  Termin zgłoszeń: do  24.10.2023 (wtorek)

  Ewentualna korespondencja będzie prowadzona jedynie z wymienionym w zgłoszeniu przedstawicielem szkoły. Szkoły nie zgłoszone w terminie będą mogły uczestniczyć w zawodach tylko za zgodą Organizatorów. W dniu zawodów sprawdzana będzie tylko lista obecności.

 6. Punktacja:

  Kolejność miejsc w zawodach będzie ustalona na podstawie liczby zdobytych dużych punktów (tzw. meczowych):

  • wygranie meczu - 2 pkt.,
  • remis - 1 pkt.,
  • przegrana - 0 pkt.,

  a przy ich równości decydują kolejno:

  • suma punktów małych zdobytych na wszystkich szachownicach (wygrana - 1 pkt., remis - 0,5 pkt., przegrana - 0 pkt.),
  • wartościowanie pełne Buchholza,
  • wynik bezpośredniego spotkania,
  • lepszy wynik na pierwszej, ewentualnie kolejnych szachownicach.
 7. Nagrody:

  Bezpośrednio po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dla najlepszych drużyn.